Erzincan'da genç girişimciler belgelerini aldı

Erzincan'da genç girişimciler belgelerini aldı
Erzincan'da genç girişimciler belgelerini aldı
ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da düzenlenen "Genç Girişimciler İçin Uygulamalı Girişimcilik" eğitimini başarıyla tamamlayanlara belgeleri verildi. Gençlik...

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da düzenlenen " Genç Girişimciler İçin Uygulamalı Girişimcilik" eğitimini başarıyla tamamlayanlara belgeleri verildi. 

Gençlik ve Spor Bakanlığı ve KOSGEB işbirliğiyle düzenlenen uygulamalı girişimcilik kursunun tamamlanması dolayısıyla Erzincan Gençlik Merkezi'nde tören düzenlendi. 

 Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, törende yaptığı konuşmada, kursu başarıyla bitirenlerin, burada aldıkları eğitimle iş arayan değil iş yaratan insanlar olacaklarını, bunun da çok önemli olduğunu ifade ederek, şunları söyledi: 

Törende, konuşmaların ardından kursu başarıyla tamamlayan 29 kişiye belgeleri, Vali Kahraman ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burak Mumcu tarafından verildi. 

 Kursu bitirenlere KOSGEB'e sunacakları iş projelerinin kabulü halinde, 30 bin liraya kadar hibe ve 70 bin liraya kadar da faizsiz krediden yararlanma imkanı sağlanacağı bildirildi.