Erzincan'da gıda denetimleri artırıldı

Erzincan'da gıda denetimleri artırıldı
Erzincan'da gıda denetimleri artırıldı
ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekiplerinin, Ramazan ayı dolayısıyla denetimleri sıklaştırdığı belirtildi. İl...

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da, Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekiplerinin,  Ramazan ayı dolayısıyla denetimleri sıklaştırdığı belirtildi. 

İl Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Ramazan ayında halkın gıda güvenliğinin en üst seviyede sağlanması için yoğun çaba gösterildiği ifade edildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen İl Müdürü Sırrı Yılmaz, denetimlerin aralıksız sürdürüleceğini kaydederek, gıda yasasına aykırı durumlarda yasal işlemlerin derhal uygulanacağını söyledi.

Ramazan ayı süresince artan gıda tüketimi sırasında zaman zaman oluşabilecek olumsuzlukları önlemek için tedbirlerin artırıldığını söyleyen Yılmaz, marketlerde son kullanma tarihi geçmiş veya üretim izni olmayan gıdalara, lokanta, pastane, kafeterya gibi toplu tüketim yerlerinde de geniş çaplı kontrollerin devam ettiğini söyledi.

 Yılmaz, gıdanın insan sağlığı için en önemli unsurlardan biri olduğunu vurgulayarak, "Hiçbir işletme ya da kişi izinsiz gıda üretimi yapamaz. Bu kanunlara göre suçtur ve insan sağlığını tehdit eden bir durumdur. Gıda ile iştigal eden tüm işletmeler, üretim izni ve işletme kayıt belgesi almak zorundadırlar. Kimse izinsiz merdiven altında üretim yaparak piyasaya süremez. Burada halkımızdan ve kurallara uygun üretim yapan işletmelerden bir ricamız olacak. İzinsiz olarak izbe mekanlarda gıda üretimi yapan yerler olması durumunda bunu bize bildirmelerini rica ediyoruz" dedi.

Yılmaz, halkın gıda üretim ve satış noktalarında karşılaştıkları uygunsuz durumlarla ilgili olarak Alo 174 hattını arayarak şikayetlerini iletebileceklerini söyledi.


  ETİKETLER:

  Ramazan

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  zaman

  ,

  kayıt