Erzincan'da İlk ders "okul sütüyle" başladı

Erzincan'da İlk ders "okul sütüyle" başladı
Erzincan'da İlk ders "okul sütüyle" başladı
- Erzincan Valisi Kahraman, "Okul Sütü Programı" kapsamında öğrencilere süt dağıttı, onlarla birlikte süt içti

ERZİNCAN  (AA) - Milli Eğitim Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından ortaklaşa hazırlanan ve 2011 yılında uygulamaya konulan " Okul Sütü Programı" kapsamında Erzincan'da öğrencilere süt dağıtıldı.

Akşemseddin İlkokulu'nda düzenlenen süt dağıtım töreninde Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, öğrencilerle birlikte süt içti. Vali Yardımcısı Fatih Kaya, Milli eğitim Müdürü Aziz Gün, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Oğuz Çetin ve davetlilerin katılımıyla sınıflarda öğrencilere süt dağıtımı gerçekleştirildi.

Eğitim öğretim yılının ikinci yarısının süt dağıtımıyla başladığını söyleyen Kahraman, amaçlarının çocukların iyi beslenmeleri, gelişimlerini tamamlayarak daha sağlıklı ve güzel bir şekilde büyümelerini sağlamak olduğunu söyledi.

Okullarda süt dağıtımında ilgili bakanlıkların önemli katkıları bulunduğunu dile getiren Vali Kahraman, "Bakanlıklarımızın ildeki şube müdürlüğünde çalışan personeline teşekkür ediyorum. Devletimiz çocuklarımızın gelişmesinde daha faydalı olmak için süt ve benzeri gıda maddelerin dağıtımına devam edecektir. Bu faaliyetimizin çocuklarımız için faydalı olmasını diliyorum" dedi.

Milli Eğtim Müdürü Aziz Gün de il genelinde 145 okulda 15 bin 379 öğrenciye Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri süt dağıtılacağını, 907 öğrenciye ise velilerinin bilgileri doğrultusunda süt dağıtımı yapılmayacağını kaydetti.