Erzincan'da işaret diliyle Kur'an-ı Kerim eğitimi

Erzincan'da işaret diliyle Kur'an-ı Kerim eğitimi
Erzincan'da işaret diliyle Kur'an-ı Kerim eğitimi
ERZİNCAN (AA) - Erzincan Müftülüğü tarafından işitme engellilere yönelik düzenlenen kursa katılan kadınlar, işaret diliyle Kur'an-ı Kerim ve dini...

ERZİNCAN (AA) - Erzincan Müftülüğü tarafından işitme engellilere yönelik düzenlenen kursa katılan kadınlar, işaret diliyle Kur'an-ı Kerim ve dini bilgiler öğreniyor.

Erzincan İmam Hatip Lisesi ile müftülük hizmet binasında bulunan mescitte gerçekleştirilen eğitime katılan kursiyerler, hadisler, sureler ve ilahileri de işaret diliyle ifade etmeye başladılar.

İl Müftüsü Yavuz Karabayır, yaptığı açıklamada, engelli vatandaşların Kur'an-ı Kerim'i öğrenmeleri, dini bilgilerini geliştirmeleri, moral bulmaları, manevi güç elde edebilmeleri amacıyla projeyi başlattıklarını söyledi. 

Eğitime 12 öğrenciyle başladıklarını ifade eden Karabayır, işitme engellilerin öncelikle Kur'an-ı Kerim okumayı daha sonra da dini bilgileri öğreneceklerini kaydetti. 

Kuran kursu öğretmeni Feyza Sevinç ise kursun kısa süre önce başlamasına rağmen önemli bir mesafe kat ettiklerini ifade etti.

Öğrencilerden Kübra Yılmaz  ise Kur'an-ı Kerim okumak için öncelikle Arapça alfabeyi öğrenmeye başladıklarını anlattı.

Kurslar, 9 haftalık 4 dönem halinde sürecek.