Erzincan'da 'İslam'da Kadın' konulu konferans düzenlendi

Erzincan'da 'İslam'da Kadın' konulu konferans düzenlendi
Erzincan'da 'İslam'da Kadın' konulu konferans düzenlendi
ERZİNCAN (AA) - Erzincan Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından "İslam'da Kadın" konulu konferans düzenlendi.Müftülük Salonu'nda, 8 Mart...

ERZİNCAN (AA) - Erzincan Müftülüğü Aile ve Dini Rehberlik Bürosu tarafından "İslam'da Kadın " konulu konferans düzenlendi.

Müftülük Salonu'nda, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla düzenlenen konferansa,  Ankara Merkez Vaizesi Ayşe Akkoçan konuşmacı olarak katıldı.

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programa kadınlar yoğun ilgi gösterdi.

Akkoçan, konuşmasında, eski çağlara bakıldığında kadınların bugünkü noktaya ulaşabilmeleri için sancılı bir dönem geçirdiklerini söyledi.

"Bu sancılı dönem, 'Kadının insan mı yoksa değil mi' diye tartışıldığı dönemdir" diyen Akkoçan, şöyle devam etti:

"Cahiliye çağında ise kadın utanç vesilesi sayılıyor. Böyle bir serüvenden geçen kadın İslam geldiği zaman Allah'ın bize nail ettiği kitabında insan olarak değer buluyor. Allah kullarına cinsiyet üzerinden muamele etmiyor. Allah kuluna insan olarak bakar, muhatabına mümin olarak bakar. Dolayısıyla kadın Kuran'da iman etmiş bir insandır. Kadın değerini bilmek, kadın insan olarak, mümin olarak nasıl bir tahtta oturduğunu günümüzde bilmek ve anlamak zorundadır. "