Erzincan'da kaya inişi heyecanı

Erzincan'da kaya inişi heyecanı
Erzincan'da kaya inişi heyecanı
- Üzümlüspor ve Erdoğaspor işbirliğiyle Çortan Kanyonu'nda kaya inişi etkinliği düzenlendi

ERZİNCAN (AA) - Erzincanlılar, Üzümlü ilçesindeki Çortan Kanyonu'nda düzenlenen kaya inişi etkinliğiyle dağ sporlarıyla tanıştı. 

Üzümlüspor ve Erdoğaspor işbirliğiyle Çortan Kanyonu'ndaki 50 metrelik Keklik kayasında kaya inişi etkinliği düzenlendi.  

Üzümlüspor Başkanı Hasan Keleş ve Erdoğaspor Başkanı Hamidullah Özel ve yaklaşık 40 kişinin katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikte, katılımcılar deneyimli dağcıların verdiği teorik eğitimin ardından alınan güvenlik önlemleriyle 50 metre yükseklikten kaya inişi yaptı. 

Hayatlarında ilk kez kaya inişi yapan katılımcılar, etkinlikte heyecanlı anlar yaşadı. 

Erdoğaspor Kulüp Başkanı Hamidullah Özel, gazetecilere yaptığı açıklamada, dağ sporlarını tanıtmak amacıyla düzenledikleri etkinliğin gördüğü ilgiden mutlu olduklarını ifade ederek, "Buradaki doğa parkuru müthiş, çok güzel ve heyecanlı. Herkesin mutlaka burayı görmesini isteriz" dedi.

İlk defa kaya inişi yapan katılımcılardan Gülbahar Karaca ise etkinliğin son derece güzel geçtiğini ifade ederek, "Buraya gelmemdeki amacım çocukluktan beri hayalim olan bu sporu yapmaktı. Yaşadım, çok güzeldi. İlk başta korkunç gibi gelse de aslında değil. Hocalarımız tarafından zaten emniyet sağlanıyor. Bence herkesin bu sporu yaşaması lazım, tavsiye ederim" diye konuştu. 

Ömer Faruk Güler de ilk kez kaya inişi yaptığını belirterek, başlangıçta korku yaşadığını dile getirdi. Yapılan bilgilendirme ve güvenlik önlemleriyle rahatladığını anlatan Güler, rahat bir iniş olduğunu söyledi. 


  ETİKETLER:

  doğa

  ,

  güvenlik

  ,

  Kulüp

  ,

  derece

  ,

  emniyet