Erzincan'da kış lastiği denetimi

Erzincan'da kış lastiği denetimi
Erzincan'da kış lastiği denetimi
- Şehirlerarası yük ve yolcu taşıyan ticari araçlarda kış lastiği takma zorunluluğu uygulaması kapsamında Erzincan-Erzurum karayolunda trafik ekiplerince denetim yapıldı

ERZİNCAN (AA) - Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, Erzincan-Erzurum karayolunda, şehirlerarası yük ve yolcu taşımacılığı yapan ticari araçlarda kış lastiği denetimi yaptı. 

Trafik ekiplerinin, şehirlerarası yolcu ve yük taşımacılığı yapan ticari araçlara yönelik dün uygulamaya giren kış lastiği kullanma zorunluluğu çerçevesinde yaptığı denetimlerde, araçların evrak kontrolleri ile araçlarda kış lastiği takılı olup olmadığına bakılarak, lastik diş derinliği ölçümü yapıldı. 

Kurallara uymayan sürücülere para cezası uygulanan denetimlerde, şoförlere kış lastiği kullanmanın önemi konusunda da bilgi verildi.

Aracı denetimden geçen tır şoförü Ali Külçe, AA muhabirine yaptığı açıklamada, lastik denetiminin sürücüler için faydalı olduğunu belirterek, "Kış lastiği aracın kaymaması ve tekerin yer tutuşu açısından çok güzel. Biz uygulama çerçevesinde kış lastiklerimizi taktık" dedi.