Erzincan'da "Kurtuluş Tırmanışı"

Erzincan'da "Kurtuluş Tırmanışı"
Erzincan'da "Kurtuluş Tırmanışı"
- Bir grup dağcı, kentin kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü etkinlikleri çerçevesinde Esence Dağı'na tırmanış etkinliği gerçekleştirdi

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü dolayısıyla bir grup dağcı, Üzümlü ilçesinde 3 bin 549 metre yüksekliğindeki Esence Dağı'na tırmandı.

Üzümlü Belediyespor ile Üzümlüspor kulüplerinden dağcıların yer aldığı 9 kişilik ekip, "Kurtuluş Tırmanışı" adlı etkinlikte, Esence Dağı'nın 3 bin 200 metre rakımlı Aksu mevkisine kadar çıktı.

Kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle bu noktadan dönen grubun tırmanışı 6,5 saatte tamamlandı. Dağcılar, soğuktan korunabilmek için ateş yakarak ısındı.

 

Üzümlüspor Kulübü Başkanı Hasan Keleş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu tırmanışı geleneksel hale getirdiklerini söyledi.

Olumsuz hava koşulları nedeniyle zirveye çıkmadıklarını belirten Keleş, "Bu faaliyetimizde bize destek veren tüm sporcularımızı kutlarım. Erzincanımızı bizlere bırakan aziz şehitlerimizi yad ediyoruz" dedi.

Ekipte yer alan Burak Nevruz ise etkinliğe ilk kez katıldığını dile getirerek, "Çok keyifli bir dağ tırmanışı oldu. Bütün şehitlerimizi rahmetle anıyorum, mekanları cennet olsun" diye konuştu.


  ETİKETLER:

  Nevruz

  ,

  Hava

  ,

  Cennet

  ,

  kar