Erzincan'da okul yakınına baz istasyonu tepki çekti

Erzincan'da okul yakınına baz istasyonu tepki çekti
Erzincan'da okul yakınına baz istasyonu tepki çekti
- Erzincan'da okul yakınına baz istasyonu kurulması girişimi, mahalleli ve öğrenciler tepki gösterdi

ERZİNCAN (AA) ? Erzincan'da, okul yakınına GSM baz istasyonu kurulma girişimi, mahalleli ve öğrenciler tarafından tepkiyle karşılandı. 

Mehgüceli Mahallesi'nde bulunan iki okula yakın noktada GSM baz istasyonu kurulması çalışmalarına başlanması, mahalle sakinleri ve okul öğrenciler tarafından protesto edildi. 

Ellerinde "Sayın büyüklerimiz duyun sesimizi', 'Radyasyonu okul bölgesinde istemiyoruz', ' Baz istasyonu öldürür' gibi dövizler taşıyan öğrenciler, büyükleriyle beraber slogan atarak tepkilerini dile getirdi. 

Mehgüceli Mahalle Muhtarı Reşat Bağdaş, yangından mal kaçırırcasına çocuklarının eğitim gördüğü okulların yakınına baz istasyonu kurulmak istendiğini ifade ederek, şunları söyledi: 

"Burada iki bin tane öğrencimiz okuyor. Bizim geleceğimiz demektir öğrenciler. Öğrencilerimizin geleceği bu baz istasyonun yaymış olduğu elektromanyetik dalgalardan etkilenecekse, onların sağlıkları bozulacaksa neden müsaade edelim ki? Üzerimize düşeni, yasal yollardan sonuna kadar uğraşacağız. Bunun durdurulması ve sökülmesi için Sayın Valimizde arz ediyoruz. Bu işe el atsın ve bir an önce durdursun."