Erzincan'da PTT şubesinde şüpheli zarf

Erzincan'da PTT şubesinde şüpheli zarf
Erzincan'da PTT şubesinde şüpheli zarf
- Erzincan T Tipi Kapalı Cezaevi'ne gönderilmek üzere PTT Erzincan Şubesi'ne bırakılan zarftan siyah renkli toz dökülmesi üzerine inceleme başlatıldı - AFAD'ın yaptığı radyolojik incelemenin ardından korumasız haldeki PTT çalışanları ile olaya müdahale amaçlı gelen polis ekibi tedbir amaçlı olarak hastaneye kaldırılarak kan ve benzeri numuneler alındı - Şüpheli zarf, içindeki tozun ne olduğunun tespit edilebilmesi amacıyla Sağlık Bakanlığı Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarına gönderildi

ERZİNCAN (AA) - Erzincan T Tipe Cezaevine gönderilmek üzere PTT Erzincan Şubesi'ne bırakılan bir zarf içinden siyah renkli toz madde dökülmesi üzerine inceleme başlatıldı. 

Alınan bilgiye göre, PTT Erzincan Şubesi'ne dün Erzincan T Tipi Kapalı Cezaevi adresine gönderilmek üzerine bırakılan zarfın içinden siyah renkli toz dökülünce durum şube müdürü tarafından AFAD'a bildirildi. AFAD ekipleri, zarfta yaptıkları radyolojik incelemede bu yönde bulguya ulaşamayınca konu İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne aktarıldı. 

Zarfı, laboratuvar incelemesi için sızdırmaz şekilde koruma altına alarak mühürleyen İl Halk Sağlığı ekipleri, PTT'de çalışan 10 personel ile olay üzerine gelen 5 polis memurunu Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk etti.

Hastaneye sevk edilen PTT çalışanları ve polis ekibinden kan, biyokimya, burun ve boğaz sürüntüsü örnekleri alındı ve akciğer filmleri çekildi. Örneklerin alımı sırasında, hastanedeki tüm sağlık çalışanları ile diğer hasta ve yakınlarına maske taktırıldığı gözlendi.

- Tozun türü inceleme sonrası ortaya çıkacak 

Erzincan Halk Sağlığı Müdürü Mehmet Oğuz Çetin, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, konunun müdürlüklerine bildirilmesinin ardından gerekli müdahalenin yapıldığını belirtti 

Bu kapsamda ilgili personelin hastaneye sevki sağlanarak gerekli gerekli testler için örneklerin alındığını belirten Çetin, şüpheli toz bulunan zarfın da mühürlenerek, incelenmek üzere Sağlık Bakanlığı Mikrobiyoloji Referans Laboratuvarına gönderildiğini bildirildi.