Erzincan'da zincirleme trafik kazası: 3 yaralı

Erzincan'da zincirleme trafik kazası: 3 yaralı
Erzincan'da zincirleme trafik kazası: 3 yaralı
ERZİNCAN (AA) - Üzümlü ilçesinde 2 askeri araç ve 7 tırın karıştığı zincirleme trafik kazasında, biri asker 3 kişi yaralandı.Alınan bilgiye göre,...

ERZİNCAN (AA) - Üzümlü ilçesinde 2 askeri araç ve 7 tırın karıştığı zincirleme trafik kazasında, biri asker 3 kişi yaralandı.

Alınan bilgiye göre, Erzincan-Erzurum karayolunun 36. kilometresinde Üzümlü ilçesi Sansa Deresi mevkisinde, yoğun sis ve buzlanma nedeniyle 7 tır ve 2 askeri aracın karıştığı zincirleme trafik kazası meydana geldi.

Kazada, Üzümlü Tanyeri Jandarma Karakolunda görevli uzman çavuş Soner Arıtürk ile tırlarda bulunan Nurettin Hilaloğlu ve Ali İhsan Ertürk yaralandı. 

Erzincan Mengücek Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. 

Kaza nedeniyle bir süre tek yönlü ulaşıma kapanan Erzincan-Erzurum karayolunda uzun araç kuyruğu oluştu. Karayolları ekiplerinin tuzlama çalışmasının ve kazaya karışan araçların yoldan çekilmesinin ardından yol, çift yönlü olarak yeniden ulaşıma açıldı.