Erzincan'ın kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü

Erzincan'ın kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü
Erzincan'ın kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü
ERZİNCAN (AA) - Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü dolayısıyla törenler düzenlendi.Erzincan Belediyesi önündeki törende,...

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97'nci yıl dönümü dolayısıyla törenler düzenlendi.

Erzincan Belediyesi önündeki törende, Vali Süleyman Kahraman, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selçuk Bayraktaroğlu ve Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. Daha sonra saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Belediye Başkanı Başsoy, burada yaptığı konuşmada, Erzincan'ın düşman işgalinden kurtarılışının 97'nci yıl dönümünü kutluyor olmanın onur ve gururunu yaşadıklarını belirtti.

Bu günün Erzincan için derin anlamlar taşıdığını ifade eden Başsoy, "Vatanın bütün satıhlarında kurtuluş mücadelesi verilirken bölgemizde de hain işbirlikçilerinin işgalci Rus yönetimi ve Ermeni çeteleriyle kurduğu ilişkiler, çok dikkat çekici ve tarihimiz için hem hüzünlü ve hem de ibret verici sahnelerle doludur" diye konuştu.

Daha sonra Garnizon Şehitliği'nde tören yapıldı. Şehitlik anıtına çelenklerin sunulmasının ardından, saygı atışı yapıldı. Törene katılanlar şehitliği ziyaret edip mezarlara karanfil bıraktı.

Törenlere, AK Parti Milletvekili Sebahattin Karakelle, CHP Milletvekili Muharrem Işık, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, kurum müdürleri, gaziler ve vatandaşlar da katıldı.