Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım:

Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım:
Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım:
- "Türkiye'nin kardeşliğini bozmaya çalışanlar, birliğini beraberliğini zayıflatmaya çalışanlar, bu topraklarda size ekmek yok, umut yok. Boşuna hayallerle uğraşmayın"

ERZİNCAN (AA) - Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, " Türkiye 'nin kardeşliğini bozmaya çalışanlar, birliğini beraberliğini zayıflatmaya çalışanlar, bu topraklarda size ekmek yok, umut yok. Boşuna hayallerle uğraşmayın" dedi.

Seçim çalışmaları kapsamında gittiği Kars'tan Erzincan'a özel uçakla gelen Yıldırım, havalimanında hemşehrilerine seslendi.

Yıldırım, konuşmasında, Türkiye'nin birliği, kardeşliği ve beraberliğine kasteden çevrelerin, boş durmadığını belirterek, şunları söyledi:

"Biz, etle tırnak gibiyiz, bu topraklarda bin yıldır beraberiz, kardeşiz. Biz, birlikte Türkiye'yiz. Kürt'ü, Türk'ü, Çerkez'i, Roman'ı, 72 milletiyle hep biriz, beraberiz. Türkiye'nin kardeşliğini bozmaya çalışanlar, birliğini beraberliğini zayıflatmaya çalışanlar, bu topraklarda size ekmek yok, umut yok. Boşuna hayallerle uğraşmayın. Kürtleri de Türkleri de öldürüyorsunuz, dış güçler için çalışıyorsunuz."

Aynı bayrak altında bağımsız Türkiye için hayatını veren ecdadın bıraktığı toprakları, gelecek kuşaklara bir karışını bile zayi etmeden teslim etmelerinin, Türk ve Kürtlerin görevi olduğunu ifade eden Yıldırım, "Bütün dünya , Türk ve Kürt'ün kardeşliğinin ne demek olduğunu bilmiyorsa da öğrenmelidir" dedi.

- İsminin verildiği bulvarı açtı

Binali Yıldırım, konuşmasının ardından, Erzincan Belediyesince yaptırılan 5,5 milyon liraya mal olan, 2,5 kilometre uzunluğundaki Binali Yıldırım Bulvarı'nın açılışını yaptı, 4 milyon liraya alınan 21 araç ve 6 makinesini hizmete soktu.

Yıldırım, daha sonra esnafı ziyaret ederek, sohbet etti.


  ETİKETLER:

  Seçim

  ,

  Dünya

  ,

  Türkiye

  ,

  Sohbet

  ,

  Haberleşme

  ,

  ,

  ekmek