Gaziler Günü

Gaziler Günü
Gaziler Günü
- Erzincan'da Gaziler Günü dolasıyla tören düzenlendi

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da, 19 Eylül Gaziler Günü dolayısıyla çelenk sunma töreni yapıldı.

Gün dolayısıyla Erzincan Belediye Sarayı önünde düzenlenen törende, Atatürk Anıtı'na çelenk sunularak, salgı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Erzincan Şube Başkanı Sabri Taş, törende yaptığı konuşmada, gazilerin şehitlerle birlikte cumhuriyetin teminatı ve temel taşları olduğunu belirtti. 

Konuşmasında terör olaylarına da değinen Taş, unları kaydetti: 

 "Ülkemiz bugün , dünden olduğundan dana fazla iç ve dış düşmanların yoğunlaşan tehdidi altındadır. Türkiye Cumhuriyeti'nin bekası için teröre verdiğimiz onlarca şehit hepimizi derinden yaralamaktadır. Genç fidanlar bizler için hürriyetimiz ve bütünlüğümüz için bayrağımız için can vermekte, toprağa  düşmektedirler. Terör konusunda Türk devletinin ve toplumumuzun daha duyarlı olmasını bekliyoruz. Teröre, teröriste ve işbirlikçilerine kesinlikle müsamaha edilmemeli, silahlı terör, misliyle karşılık verilerek yok edilmelidir. Teröre her alanda karşı çıkılmalıdır, kanlarımız boşa akmamalıdır."

Törene, Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selçuk Bayraktaroğlu, Belediye Başkan Vekili Recep Gökalp ile gazileri, askeri erkan, kamu kuruluşları ve siyasi partilerin temsilcileri ve öğrenciler katıldı.