Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı'ndan aşure ikramı

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı'ndan aşure ikramı
Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı'ndan aşure ikramı
ERZİNCAN (AA) - Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şubesi, muharrem ayı dolayısıyla 10 bin kişiye aşure dağıttı. Hacı Bektaş Veli Anadolu...

ERZİNCAN (AA) - Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şubesi, muharrem ayı dolayısıyla 10 bin kişiye aşure dağıttı. 

Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şubesi Cemevinde, muharrem ayı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, cemevi dedesi Ahmet Uğurlu tarafından yapılan duanın ardından aşure ikram edildi.

Etkinliğe katılan Erzincan Valisi Süleyman Kahraman da Hacı Bektaş Veli Anadolu Kültür Vakfı Erzincan Şube Başkanı Sadık Düzgün ile kazan başına geçerek, vatandaşlara aşure dağıttı. 

Kahraman, etkinlikte yaptığı konuşmada, Türk'üyle, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle herkesin aşuredeki maddeler gibi bir araya gelmesini ve tatlı bir birliktelik oluşmasını temenni ederek, "Allah, bir daha hiç bir zaman Hz. Hüseyin'in şehadeti gibi acıyı, Alevi ve Sünni kardeşlerimize, hiç kimseye yaşatmasın" dedi.

Sadık Düzgün de  kazanda pişen aşure örneğinde olduğu gibi tüm farklı kesimlerin birbirine hoşgörülü davranması gerektiğini belirtti. 

Etkinliğe, CHP Erzincan Milletvekili Erdoğan Özyalçın, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, CHP İl Başkanı İsmail Arslan, MHP İl Başkanı Bekir Aksun ile Alevi dedeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.