İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına tepkiler

İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına tepkiler
İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına tepkiler
- İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırıları, Erzincan'da Anadolu Gençlik Derneği üyeleri tarafından kınandı

ERZİNCAN (AA) - Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Erzincan Şubesi üyeleri,  İsrail 'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını kınadı.

Terzibaba Camisi'nde kılınan Cuma namazı sonrası İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını protesto eden grup adına konuşan AGD Erzincan Merkez İlçe Başkanı Numan Yavuz, İsrail'in, Müslümanlara yönelik saldırı ve kışkırtmalarına sistemli bir şekilde devam ettiğini belirtti.

Mescid-i Aksa'ya yönelik yapılan işgal ve saldırıların da Filistin topraklarını Müslümanlardan arındırma politikalarının bir parçası olduğunu ifade eden Yavuz, şunları kaydetti: 

"Mescid-i Aksa'ya Müslümanların girmesini silah zoruyla engelleyerek, yine silahlı unsurlar eşliğinde Yahudilerin Mescid-i Aksa'ya sokulması, Mescid-i Aksa'yı Müslümanların elinden almaya yönelik bir politikanın adım adım işletilmesidir. Bir mabede girişin silah zoruyla yasaklanması, yine bir mabede o mabedin varlık sebebine düşman, sapkın Siyonizm inancının mensuplarının silah zoruyla sokulması küstahça bir davranıştır."