Keşiş dağlarında yamaç paraşütü keyfi

Keşiş dağlarında yamaç paraşütü keyfi
Keşiş dağlarında yamaç paraşütü keyfi
- Erzincan'da bir grup sporcu, Keşiş dağlarında soğuk havaya aldırış etmeden yamaç paraşütü yapmanın keyfini çıkardı - Sporculardan Erem: "Kar-buz bize engel olmuyor. Biz, uçmayı seviyoruz"

ERZİNCAN (AA) -  Hava sıcaklığının yüksek kesimlerde sıfırın altında 10 dereceye kadar düştüğü Erzincan'da, bir grup sporcu, Keşiş dağları eteklerindeki 2 bin 30 rakımlı tepede soğuk havaya aldırış etmeden yamaç paraşütü yapmanın keyfini çıkardı.

Çakırman Tepesi'nde bir araya gelen Çakırman Havacılık Spor Kulübü'nden 10 sporcu, dondurucu soğuğa rağmen, Erzincan semalarında yamaç paraşütü yapmanın heyecanını yaşadı. Tepeden sırayla kalkış yapan yamaç paraşütçüler, yaklaşık 15 dakika havada kaldıktan sonra Çakırman köyüne güvenli şekilde indi.

Sporculardan Abdulkadir Erem, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erzincan'da dört mevsim hafta sonları uçuş yaptıklarını söyledi.

Havanın soğuk olmasına aldırış etmediklerini belirten Erem, "Kar-buz bize engel olmuyor. Biz, uçmayı seviyoruz. Adrenalin tutkusu bize soğuk havaları önemsettirmiyor. Bölgede görüntü havadan çok güzel oluyor. Beyaz örtü bütün dağları kaplıyor. Biz, bu görüntüde hem uçuyor hem zevk alıyor hem de bu üzerimizdeki negatif enerjiyi atıyoruz" diye konuştu.

Fatih Fariz ise havanın soğuk olmasına rağmen uçuşun keyifli olduğunu ifade ederek, "Erzincan'a gelmek isteyen arkadaşlarımızı da buraya bekleriz" dedi.

Kışın yaz mevsimine göre uçuş süresinin kısa olduğunu belirten Fariz, "Dört mevsim Erzincan'da uçuş yapılabiliyor" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  spor

  ,

  Beyaz

  ,

  Fatih

  ,

  Hava

  ,

  kar