"Madde kullanımı ile mücadele ve farkındalığın arttırılması" sempozyumu

"Madde kullanımı ile mücadele ve farkındalığın arttırılması" sempozyumu
"Madde kullanımı ile mücadele ve farkındalığın arttırılması" sempozyumu
ERZİNCAN (AA) - Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneğinin organizasyonuyla, "Madde kullanımı ile mücadele ve farkındalığın arttırılması" konulu...

ERZİNCAN (AA) - Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneğinin organizasyonuyla, "Madde kullanımı ile mücadele ve farkındalığın arttırılması" konulu sempozyum düzenlendi.

Erzincan Belediye Başkan Vekili Melahat Çalık, belediyede düzenlenen sempozyumda yaptığı konuşmada, muhtarlara uyuşturucu ile mücadelede yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Hüseyin Akdeniz de "Bu insanlar doğuştan uyuşturucu ve madde bağımlısı olarak doğmuyorlar. Birileri, birtakım rant şebekeleri çocukları gelecek adına zehirliyorlar. Sempozyumun gelecek adına önemli olduğunu düşünüyorum" dedi.

Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı Oğuz Tekcan ise "Uyuşturucu ve madde bağımlılığından kurtulmak için bu türlü maddelerin içeriği ve ölümcül sonuçları konusunda başta genç nesiller olmak üzere herkesin bilgilendirilmesi gerekmektedir" diye konuştu.

Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı İzleme Merkezi (TUBİM) İl Temsilcisi İsmail Kaymaz, psikolog Meltem Özbakır ve çocuk gelişimci Selin Kaya, sempozyumda yaptıkları konuşmada katılımcıları bilgilendirdi.