MHP'nin Erzincan mitingi

MHP'nin Erzincan mitingi
MHP'nin Erzincan mitingi
- Genel Başkan Bahçeli: (2) - "Mağdur yaptıklarınız, çaresiz bıraktıklarınız, umutsuz kıldıklarınız on gün sonra hesap sormak üzere geliyor. Milliyetçi Hareket mazlumun, işsizin, yoksulun, şehidin hesabını sormak için 7 Haziran'ı bekliyor"

ERZİNCAN (AA) -   MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Mağdur yaptıklarınız, çaresiz bıraktıklarınız, umutsuz kıldıklarınız on gün sonra hesap sormak üzere geliyor. Milliyetçi Hareket mazlumun, işsizin, yoksulun, şehidin hesabını sormak için 7 Haziran'ı bekliyor" dedi. 

Bahçeli, partisince Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen mitingde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın elinin altından kayıp giden iktidara sahip olabilmek adına MHP'yi karalamaya ve töhmet altında bırakmaya cüret ettiğini savundu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın MHP düşmanı olduğunu ileri süren Bahçeli, "Bozkurt işareti yapan bir hanım kardeşimizi gözaltına aldıracak kadar MHP düşmanı, 'Milliyetçiliği ayaklarımın altına alıyorum' diyecek kadar milliyet fukarası bu şahsın artık sonu görünmüştür. Bu Erdoğan ki 2011'de MHP'nin oylarını AKP 'ye aktarılması konusunda istihbaratçılara emirler verecek kadar demokrasi ve milli irade hasmıdır. Fakat korkunun faydası yoktur. AKP'nin bozgununu hiçbir kötü söz engellemeyecektir. Erzincan'ın emeğini, helal lokmasını 1 milyar 370 milyon liralık kaçak ve karanlık saraya saçacak kadar ahlak ve vicdan kaybı yaşayan bu adama Türk milleti artık inanmayacaktır" diye konuştu.

Erzincan'ın rüşvetçilere yüzünü döndüğünü, Ankara'daki hırsızlık çetesi kuranlara haddini bildirmek için beklediğini ifade eden Bahçeli, yürüyüşlerinin asaletin sesi, mili kimliğin nefesi, Türk vatanının özlemle beklediği milliyetçi irade olduğunu anlattı. 

Bahçeli, "Türkiye'yi uçurumun kenarına getiren AKP'ye karşı yürümek vaktidir. Hırsıza karşı yürümenin zamanıdır. Rüşvetçilere, kalpazanlara, kaçakçılara, bölücülere, kul hakkını midesine indiren haramzadelere karşı yürümekten başka seçenek kalmamıştır. Yürümezsek akıbet korkunçtur. Yürümezsek gelecek karanlıktır. Yürümezsek Türkiye'nin ufku kapanacaktır" dedi.

AK Parti'nin Türk milletine ve Erzincan'a vereceği bir şeyin kalmadığını, iktidarın tamamen tükendiğini ileri süren Devlet Bahçeli, şunları söyledi:

"Artık sonunuz geldi. Yaptıklarınızın bedelini ödeyeceksiniz. Kaygınız bundan, korkunuz bundandır. Milli hesaplaşmadan kaçamayacak, kurtulamayacaksınız. Mağdur yaptıklarınız, çaresiz bıraktıklarınız, umutsuz kıldıklarınız 10 gün sonra hesap sormak üzere geliyor. Milliyetçi Hareket mazlumun, işsizin, yoksulun, şehidin hesabını sormak için 7 Haziran'ı bekliyor." 

Alandakilere "AKP iktidarının teslimiyetçi ve gayrimilli politikalarına sandıkta dur diyecek misiniz?",  "Milli kıymetlerimize, milli ve manevi değerlerimize yönelik saldırılara sandıkta cevap verecek misiniz?", "İnançlarımızı istismar edenlere, başkanlık için ruhunu satanlara ve sizi yok sayanlara demokratik tepkinizi verecek misiniz?" sorularını yönelten Bahçeli,  "Hırsıza, arsıza, namussuza, yağmacıya, düzenbaza, istismarcıya, işbirlikçiye, soyguncuya, israfa karşı bizimle yürü Erzincan" diye seslendi. 

- "Birlikte yürüyelim" çağrısı

Birlikte atılacak her adımın daha mutlu ve huzurlu bir Türkiye'ye doğru yol alma, daha müreffeh, daha zengin, daha kaygısız bir hayata yöneliş bulunduğunu vurgulayan Bahçeli, şöyle devam etti:

 "AK Parti, aldığı oyları kötüye kullanmış, Türkiye'yi enkaza çevirmiştir. AKP'ye destek veren kardeşim; ülken için, milletin için, vatanın için, geleceğin için bu defa birlikte yürüyelim. Bunlarda hayır yoktur, bunlarda ümit yoktur, bunlarla huzur yoktur. CHP 'ye oy veren vatandaşlarım, çağrım sizleredir. Bu defa bizimle yürüyün. Kararsız duran, tercihini henüz yapmamış kardeşim; boşuna zaman kaybetme, MHP bilki seninle, senin yanındır."

MHP iktidarında, yoksullukla savaşacaklarını, yolsuzlukla ve terörle mücadele edeceklerini açıklayan Bahçeli, devlet ve yönetim reformuyla çürümenin önüne geçeceklerini, ahlak ve kalitenin tesisiyle çöküşü engelleyeceklerini  iddia etti.

Seçim vaatlerini hatırlatan MHP Genel Başkanı Bahçeli, emeklilere yılda 2 kez bin 400 lira olmak üzere 2 bin 800 lira destek ödemesi yapacaklarını, asgari ücretlilere büyük şehirlerde 100 lira şehir içi ulaşım desteği vereceklerini, mazot, gübre, ilaç, tohum, yem ve fidede ÖTV ve KDV'yi tamamen kaldıracaklarını bildirdi. 

Konuşmasını tamamlamasının ardından Bahçeli, karayoluyla Gümüşhane'ye hareket etti.

(Bitti)