Milletvekili genel seçiminin ardından

Milletvekili genel seçiminin ardından
Milletvekili genel seçiminin ardından
- AK Parti Erzincan İl Başkanı Bulut: "Tabii ki biz 2-0'a inanmıştık. Hakikaten çok da yaklaştık. Seçim kurulundan alınan bilgilere göre 2 bin 300 gibi bir fark gözüküyor ama yurt dışı oylarını da sayınca fark 800 civarına düşüyor. Bu bizi Erzincan olarak üzdü"

ERZİNCAN (AA) - AK Parti Erzincan İl Başkanı Orhan Bulut, "Tabii ki biz 2-0'a inanmıştık. Hakikaten çok da yaklaştık. Seçim kurulundan alınan bilgilere göre 2 bin 300 gibi bir fark gözüküyor ama yurt dışı oylarını da sayınca fark 800 civarına düşüyor. Bu bizi Erzincan olarak üzdü" dedi.

Bulut, parti binasında düzenlediği basın toplantısında, Türkiye ve Erzincan'ın tercihini yaptığını söyledi.

AK Parti olarak vatandaşın yaptığı tercihe saygı duyduklarını dile getiren Bulut, "Tabii ki biz 2-0'a inanmıştık. Hakikaten çok da yaklaştık. Seçim kurulundan alınan bilgilere göre 2 bin 300 gibi bir fark gözüküyor ama yurt dışı oylarını da sayınca fark 800 civarına düşüyor. Bu bizi Erzincan olarak üzdü. Aslında Türkiye'deki tabloya da bakarsanız 2-0'ı yapsaydık en azından Erzincan olarak sevinmiş olacaktık" ifadelerini kullandı. 

Milletvekili seçilen Talha Erol Durmaz ise Türkiye genelinde her hangi bir taşkınlık olmaması ve kimsenin burnunun bile kanamamasının sevindirici olduğunu söyledi.

Durmaz, "Seçimlerde halk konuşur ve elbette ki demokrasimizde bunu gerektirir. Türkiye çok güçlü bir demokratik yapıya sahiptir, biz buna inanıyoruz. Bu demokratik yapıda mutlaka bir hükümet teşkil edecektir. Yalnız AK Parti'nin ikinci sırada olan partiye bile, en az 2 kat fark attığını hatırlatmak isterim. Bu bir başarıdır. Bir puan veya 2 puan oylarını yükselten partiler zafer çığlıkları atarken AK Parti'nin yüzde 40'lık başarısının gözden kaybedilmemesi gerekir" diye konuştu.