Milli Savunma Bakanı Gönül Erzincan'da:

Milli Savunma Bakanı Gönül Erzincan'da:
Milli Savunma Bakanı Gönül Erzincan'da:
- "Operasyonlar kış ayında da tüm hızıyla devam edecek. Allah memleketimizi milletimizi her türlü tehlikeden muhafaza buyursun" - "Sandıklara sahip çıkılmasaydı bu netice alınmazdı. Sadece hükümetin değil, aynı zamanda mahalli idarelerimizin, belediyelerimizin çalışması halkımızı 7 Haziran'daki tereddüdünden kurtardı. Halk bu çalışmaların kendiliğinden olmadığını gördü"

ERZİNCAN (AA) - Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, "Operasyonlar kış ayında da tüm hızıyla devam edecek" dedi.

Gönül, temaslarda bulunmak üzere hava yoluyla geldiği Erzincan'da, Vali Süleyman Kahraman ve il protokolü tarafından karşılandı.

Beraberindekilerle kentteki Terzibaba Türbesi'ni ziyaret eden Bakan Gönül, daha sonra Terzibaba Mezarlığı'nda annesi Lütfiye ve babası M. Saffet Gönül'ün mezarlarını ziyaret ederek, dua etti.

Daha sonra Valiliğe geçen ve Şeref Defteri'ni imzalayan Gönül, bir gazetecinin, "PKK terör örgütüne yönelik son 30 yılın en başarılı operasyonları gerçekleştirildi. Operasyonlar devam edecek mi?" sorusu üzerine, konunun dün Başbakanlık'taki Güvenlik Toplantısı'ndan sonra açıklandığını hatırlatarak, "Operasyonlar kış ayında da tüm hızıyla devam edecek. Allah memleketimizi, milletimizi her türlü tehlikeden muhafaza buyursun" dedi.

Gönül, Valilik ziyaretinin ardından, 3. Ordu Komutanı Orgeneral İsmail Serdar Savaş'ı, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy ve AK Parti İl Başkanı Orhan Bulut'u ziyaret etti.

Parti binasında il teşkilatıyla bir araya gelen Gönül, yaptığı açıklamada, 1 Kasım genel seçimlerinde milletin tarih yazdığını söyledi.

Seçimlerde sandıklara sahip çıkılmasının oy oranına yansıdığını ifade eden Gönül, şöyle konuştu:

"Sandıklara sahip çıkılmasaydı bu netice alınmazdı. Sadece hükümetin değil, aynı zamanda mahalli idarelerimizin, belediyelerimizin çalışması halkımızı 7 Haziran'daki tereddüdünden kurtardı. Halk, bu çalışmaların kendiliğinden olmadığını gördü. Bunu yapan bir lider, lider kadrosu, hükümet ve bir ekip var. Seçmenimiz 1 Kasım seçiminde fevkalade bilinçli bir şekilde oy kullandı ve Türkiye'yi bir çıkmazdan bir belirsizlikten, hizmetlerin devamına imkan verecek bir kadroya yine emanet etti. Bundan sonra Türkiye önüne daha güvenle, daha istikrarla almış olduğu şerefli yeri muhafaza ederek ve daha ileri götürerek bir büyük milletin evlatları olduğunun ispatı içerisinde yoluna devam edecektir."

Gönül, AK Parti 2002'de iktidara gelmeden Türkiye'de yılda 90 bin araç satıldığını, bu araçlardan 60 bininin yerli, 30 bininin ise dışarıdan alındığına dikkat çekti.

Geçen yıl Türkiye'de satılan araç sayısının 700 bin olduğunu aktaran Gönül, şunları kaydetti:

"Neden araba misali veriyorum? Çünkü bunu halk alıyor. Demek halk bunu alabilecek güce ulaştı. Türkiye'de üretilen motorlu araç sayısı 60 bindi. Şimdi ise 1 milyon 120 bin. Milli gelirimiz 3 bin dolar civarındaydı, bugün 10 bin dolar. Daha birçok rakam verebilirim ama bundan önemlisi huzurumuz, güvenliğimiz ve hürriyetlerimizin artamasıdır. Halkın iradesinin gerçekten hükümete hakim olması gerekiyor. Yani birtakım çevrelerin, babadan kalma metotlarla Batı dünyasına, çağdaş dünyaya uymayan, 'Ben ecdadımdan, büyüklerimden böyle gördüm; Türkiye böyle idare edilir' zihniyetinin artık çökmesidir."

Bugün Türkiye'yi halkın idare ettiğini ve halkın gönlüne hoş gelmeyen bir şeyin, Ankara'da kanunlaşmasının ne de uygulanmasının mümkün olduğunu dile getiren Gönül, "İşte demokrasi budur. Ancak madem ki sizin oylarınızla, sizin çalışmanızla bu hükümet teşekkül etmiştir. Elbette sizin iradeniz, hükümetin istikameti olacaktır" değerlendirmesi yaptı.

Bakan Gönül, daha sonra Erzincanlı gazeteci-yazar Şefik Aras'ı ofisinde ziyaret etti.