Okullarda karne heyecanı

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
- Erzincan'da 40 bin 436 öğrenci karne heyecanı yaşadı

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da eğitim gören 40 bin 436 öğrenci , karnelerini aldı.

Şeker İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine, Vali Vekili Mehmet Kurt, Belediye Başkan Vekili Cüneyt Kuşçu, İl Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün ve veliler katıldı.

Sınıflara girerek karneleri dağıtan Kurt, 15 gün süresince öğrencilerin tatillerinin en iyi şekilde değerlendirerek ikinci döneme daha iyi başlamaları tavsiyesinde bulundu.

Karnenin, bir dönem boyunca sergilenen performansın geri bildirimi olduğunu söyleyen Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün de şunları söyledi:

"Geçtiğimiz dönem boyunca doğru adımlar attıysanız muhakkak ki başarınızın tadını çıkarma zamanıdır. Karne, eğitim-öğretim ortamlarında bir dönem boyunca sergilediğiniz performansın geri bildirimidir. Kati suretle kişiliğinizi, zekanızı kategorize eden bir gösterge değildir. Zayıf ve güçlü yönlerinizi analiz etmeniz eğer varsa eksikliklerinizi fark etmeniz ve bir dahaki dönem için tedbirler almanız adına bir imkandır. Eğer istediğiniz başarıya ulaşamadığınızı düşünüyorsanız bu sizin az çalışmanızla ilgilidir. Önümüzdeki dönem daha gayretli, düzenli çalışarak, sorumluluklarınızın daha bilincinde hareket ederek çok daha başarılı olabilirsiniz."


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Öğrenci

  ,

  eğitim

  ,

  başkan