Okullarda karne heyecanı

Okullarda karne heyecanı
Okullarda karne heyecanı
- Erzincan'da 40 bin 581 öğrenci karne aldı

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da 2014-2015 eğitim -öğretim yılının sona ermesi 40 bin 581 öğrenci karne heyecanı yaşadı. 

Salih Erkan İlkokulu'nda düzenlenen karne dağıtım törenine Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Vali Yardımcısı Fatih Kaya ve Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, öğrencilere karnelerini dağıttı.

Kahraman, öğrencilerin başarılı olabilmesi için anne, baba ve öğretmenin ilgisinin önemine işaret etti. 2014-2015 eğtim öğretim yılının başarılı bir şekilde tamamlandığını dile getiren Vali Kahraman, öğrenci ve öğretmenlerle İl Milli Eğitim Müdürlüğünü tebrik etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Gün de karnelerin sadece öğrenciye ait olmadığının altını çizerek, bunların anne, baba, öğretmen, idareci ve öğrencilerin ortak karnesi olduğunu söyledi. Gün, "Derslerinde başarılı olamayan öğrencilerimiz olabilir. Bunları tekrar kendilerinden daha kıymetli ve daha önemli kesinlikle hiç bir şey olmadığını, çocuklarımızı çok fazla üzmeden nerede, ne hata yapıldı söylemeliyiz. Nihayetinde kendimizi bir kontrol etmek maksadıyla bu öğrencilerimize bu şekilde yaklaşmamız gerekmektedir" dedi.

Yoğun ve yorucu bir maraton geçiren öğretmenlerin Erzincan'ın eğitim öğretimde belli bir noktaya gelmesi için güzel gayretler sarf ettiğini belirten Gün, öğretmenlere teşekkür etti. Gün, kent genelinde 40 bin 581 öğrenci ve 3 bin 150 öğretmenin tatile girdiğini söyledi.


  ETİKETLER:

  Fatih

  ,

  Öğrenci

  ,

  Öğretmen

  ,

  eğitim

  ,

  kent

  ,

  2015