Ramazan Bayramı kutlanıyor

Ramazan Bayramı kutlanıyor
Ramazan Bayramı kutlanıyor
- Erzincan'da bayramlaşma programı düzenlendi

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da Ramazan Bayramı dolayısıyla bayramlaşma programı düzenlendi.

Erzincan Belediyesi'ndeki programda, protokol üyeleri, vatandaşlarla bayramlaştı. Programda konuşan Cumhurbaşkanı Başdanımanı Binali Yıldırım, ramazan ayının dolu dolu geçtiğini belirterek, şimdi kucaklaşma zamanı olduğunu söyledi.

Dargınlıkların kırgınlıkların bir tarafa bırakılması gerektiğini, kenetlenme zamanı olduğunu kaydeden Yıldırım, Tükiye'nin zor bir coğrafyada bulunduğunu, bu zor coğrafyada ayakta dimdik durabilmek için kenetlenmenin ve kardeşliğin pekiştirilmesi gerektiğini vurguladı.

Türkiye 'nin etrafının adeta ateş çemberiyle çevrildiğini dile getiren Yıldırım, "Üzülerek ifade etmek isterim ki orada yapılmaya çalışanların benzerini de ülkemizde yapmak için ciddi gayretler var. Bu noktada uyanık, basiretli olacağız. Ülkemizi bölmeye, parçalamaya, takatini azaltmaya yönelik hiçbir faaliyete izin vermeyeceğiz. İşte bu gün burada olduğumuz gibi. bizim en büyük gücümüz ay yıldızlı bayrağımızdır, yedi yüz 80 bin kilometrekare vatan toprağıdır, 78 milyon vatan evladıdır. Askerimizle, polisimizle, sivilimizle, memurumuzla, esnafımızla, emeklimizle nasıl bu toprakları bağımsız yaşadığımız bir vatan haline getirdiysek, büyük Atatürk 'ün bize işaret ettiği muassır medeniyetler seviyesine Türkiye'yi taşımak da bizim en onurlu görevimizdir" diye konuştu.

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Alevisi Sünnisi, zengini fakiriyle herkesin kaynaştığı, bir araya geldiği bir ramazan ayının geçirildiğini belirtti. 

Bayramlaşma programına, 3. Ordu Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, AK Parti Erzincan Milletvekili Talha Erol Durmaz, Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir, Emniyet Müdürü Doğan İnci, kurum müdürleri ve amirleriyle sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.