Ramazan Bayramı'na doğru

Ramazan Bayramı'na doğru
Ramazan Bayramı'na doğru
- Erzincan'da Ramazan Bayramı öncesi şeker ve tatlı üreten ve satan iş yerleri denetleniyor

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da Ramazan Bayramı öncesi şeker ve tatlı üreten ve satan yerleri denetleniyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünün resmi internet sitesinden yapılan açıklamaya göre, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Erzincan İl Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi ekipleri, bayram öncesi tatlı ve şekerleme imalathanelerinde ve mağazalarında denetimleri sıklaştırdı.

Rutin sürdürdükleri, ramazan ayı içerisinde de arttırdıkları denetimleri bu günden itibaren yoğunlaştıracaklarını belirten Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Sırrı Yılmaz, denetimlerde tatlı ve şekerleme imalathaneleriyle dağıtım yerlerine öncelik verileceğini kaydetti. Üretim izni, hijyen ve insan sağlığına aykırılıklara bakacaklarına dikkat çeken Yılmaz, şunları kaydetti:

''Kent genelinde tatlı ve şekerleme imal edilen yerlerde bayrama kadar yoğun ve seri bir denetim yapılacak. Denetimlerde, imal edilen ürünlerden de numuneler alınarak incelenecek. Piyasaya kontrolsüz gıda girişini önlemek istiyoruz. Bayrama çok az süre kaldı. Bakanlığımızın uygulamaları çerçevesinde bayramda tüketilen şekerleme ve tatlılarla ilgili yoğunlaştırılmış bir gıda denetim programı uygulayacağız. İmalatçılar ve satış yerleri bayrama kadar daha seri şekilde denetlenecek. Ramazan Bayramı'nda hiçbir vatandaşımızın problem yaşamayacağını umuyoruz."

Yılmaz, "Alo174 Gıda Hattı"nın 24 saat hizmet verdiğini belirterek, vatandaşların her türlü şikayeti için bu telefon numarasını arayabileceğini anımsattı.


  ETİKETLER:

  İnternet

  ,

  Ramazan

  ,

  Tarım

  ,

  Telefon

  ,

  denetim

  ,

  gıda

  ,

  ,

  Resmi

  ,

  kent

  ,

  hizmet