Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:

Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:
Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak:
"Ölen öldürülen, vuran vurulan her gencin bir annesi, babası, kardeşi akrabası var. Bu kanı durdurmak lazım bu kanı biz durdurabiliriz" - "Hiç kimse günahtan sevap çıkarmamalıdır, hiç kimse suçtan mükafat beklememelidir"

ERZİNCAN (AA) - Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, terör olaylarına ilişkin "Ölen öldürülen, vuran vurulan her gencin bir annesi, babası, kardeşi akrabası var. Bu kanı durdurmak lazım bu kanı biz durdurabiliriz" dedi. 

Kamalak, partisinin Erzincan milletvekili adaylarının tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada, Ankara 'da bombalı saldırı olduğu yönünde bilgi aldıklarını belirterek, gelişmeleri takip ettiklerini ifade etti. 

Bölgede yaşanan terör olaylarına değinen Kamalak, yiten her canın bu ülkenin evladı olduğunu ve bu akan kanın durdurulması gerektiğini ifade etti. 

Kamalak, her yiten canın "ana kuzusu" olduğunun unutulmaması gerektiğini dile getirerek, şöyle konuştu: 

 "Öbür taraftan 'terörist' deniyor, şu deniyor, bu deniyor. Onlar da ana kuzusudur. Onlar da bu ülkenin evlatlarıdır. Şu kadarını ifade edelim, bir tavuğun civcivini almak isteseniz, o tavuk anne refleksiyle üzerinize atılır. Başını verir belki, civcivini vermek istemez. Ölen öldürülen, vuran vurulan her gencin bir annesi, babası, kardeşi akrabası vardır. Bu kanı durdurmak lazım. Bu kanı biz, ancak ve ancak milli görüşün tek temsilcisi olan Saadet Partisi durdurabilir." 

Türkiye 'nin ehil ellerde olmadığı için hem içeride hem de dışarıda çok sıkıntılı bir dönemden geçtiğini ileri süren Kamalak, bunun sorumlusunun 12 yıldır iktidarda olan AK Parti olduğunu söyledi. 

Kamalak, iktidarı, ülkenin içinde bulunduğu durumdan yeni bir iktidar çıkarmaya çalışmakla suçlayarak, "Hiç kimse günahtan sevap çıkarmamalı, hiç kimse suçtan mükafat beklememelidir. Diyor ki, 'durum böyle, oyu bize verin, bunlar Sivas'ın doğusuna gidemez'. İyi de ülkeyi bu hale sen getirdin kardeşim, sen getirdin. Allah korusun 12 yıl daha başında kalacak olsan demek ki ülkenin yarısı elden gidecek" ifadelerini kullandı. 

Konuşmasının ardından partisinin Erzincan adaylarını tanıtan Kamalak, Erzincan Gazeteciler Cemiyeti'ni de ziyaret etti.