Sosyal medyada sokak hayvanları için kampanya

Sosyal medyada sokak hayvanları için kampanya
Sosyal medyada sokak hayvanları için kampanya
ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da bir lise öğrencisi, soğuk havalarda yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için sosyal medyada kampanya...

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da bir lise öğrencisi, soğuk havalarda yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için sosyal medyada kampanya başlattı. 

İMKB Nevzat Ayaz Fen Lisesi 11. sınıf öğrencisi 17 yaşındaki Rana Yeşilyurt, bir süre önce sosyal medyada ALS hastalığına dikkati çekmek için başlarından aşağı buzlu su dökerek tanıdıklarına meydan okuyan kişilerce düzenlenen kampanyayı, soğuk havada yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için düzenlediği kampanyaya uyarladı. 

Yeşilyurt, 15 Ocak'ta sokak hayvanları için evinin önüne bir kap yemek bırakarak, çevresindekilere meydan okudu ve bu görüntüleri sosyal ağlarda yayımladı.  

Farklı illerde bulunan meydan okuduğu kişiler de sırayla evlerinin önüne birer kap yemek bırakarak başkalarına meydan okudular ve kampanyayı dalga dalga büyüttüler. 

Yeşilyurt, yaptığı açıklamada, sosyal ağlarda yayınladığı görüntülerde, daha geniş kitlelere ulaşabilmek için farklı kişileri etiketlediğini belirterek, sosyal medyanında gücüyle projeyi ülke geneline yaydıklarını söyledi.

Başka insanların da bu sevaba sahip olmasına vesile olduğunu belirten Yeşilyurt, havalar çok soğuk olduğu için hayvanların çoğunun yiyecek bulamadığını kaydetti. 


  ETİKETLER:

  İMKB

  ,

  Yemek

  ,

  Kampanya

  ,

  ülke

  ,

  sosyal

  ,

  Dalga