TEOG ve LYS tercihi için danışmanlık hizmeti başladı

TEOG ve LYS tercihi için danışmanlık hizmeti başladı
TEOG ve LYS tercihi için danışmanlık hizmeti başladı
ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan "Tercih Danışma Merkezi" hizmet vermeye başladı.Cumhuriyet Ortaokulu'nda,...

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından oluşturulan "Tercih Danışma Merkezi" hizmet vermeye başladı.

Cumhuriyet Ortaokulu'nda, Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sistemi ve Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) kapsamında öğrencilere ve velilere danışmanlık hizmeti sunacak "Tercih Danışmanlığı Merkezi" hizmet vermeye başladı.

Erzincan Milli Eğitim Müdürü Aziz Gün, danışmanlık merkezini ziyaret ederek bilgi almaya gelen veli ve öğrencilerle teker teker sohbet edip tercihler hakkında bilgi paylaşımında bulundu.

Basın mensuplarına açıklama yapan Gün, öğrencilerin TEOG ve LYS sınavı sonrası tercihte bulunulacağını, herkese hayırlar getirmesini temenni ettiğini söyledi.

Rehberlik Araştırma Merkezi ile diğer rehber öğretmenlerden oluşan Tercih Danışma Merkezinde 10 öğretmenin sabah 08.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında hizmet vereceğini söyleyen Gün, ilçelerde de hizmetin verildiğini sözlerine ekledi. 


  ETİKETLER:

  LYS

  ,

  Sohbet

  ,

  Sabah

  ,

  Akşam

  ,

  eğitim

  ,

  Lisans

  ,

  açıklama

  ,

  hizmet

  ,

  TEOG