Terör saldırılarına yönelik tepkiler

Terör saldırılarına yönelik tepkiler
Terör saldırılarına yönelik tepkiler
- Erzincan'da 18 sivil toplum kuruluşu terör olaylarına tepki gösterdi

ERZİNCAN (AA) - Erzincan'da 18 sivil toplum kuruluşu, son dönemde artan terör olaylarıyla ilgili, bir araya gelerek basın açıklaması yaptı.

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Toplantı Salonu'nda bir araya gelen sivil toplum kuruluşu temsilcileri adına açıklama yapan ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Sarak, terörü lanetlediklerini söyledi.

Bütün toplumun sesini duyurmak için bir araya geldiklerini belirten Sarak, şöyle konuştu:

"Özellikle teröre, şiddete ve kardeşliğimizi bozmaya çalışan tüm mihraklara, Erzincanlılar'ın duruşunu ve kararlılığını göstermek için buradayız. Bugün ortaya çıkacak olan fotoğraf belki de onlarca sayfalık bir metinden ve demeçten çok daha anlamlı olacaktır. Hangi etnik, köken, din veya mezhep aidiyetine sahip olursak olalım, hepimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin eşit vatandaşlarıyız. Tüm milletimizin ortaklaşa verdiği mücadele ile kazanılan bu vatanı, atalarımıza olan minnet borcumuz ve çocuklarımıza olan sorumluluğumuz gereğince barış ve refah içinde geleceğe taşımak hepimizin görevidir. Saldırılar sonucunda maddi ve manevi zararlar meydana gelmiştir. Biz bu tuzağa düşmedik, düşmeyeceğiz. Bundan dolayı tüm vatandaşlarımızı itidale, sakinliğe, kardeşlik ve akrabalık bağlarımızın gereği olan daha çok sevgi ve saygıya davet ediyoruz."