Tunceli-Pülümür karayolunun trafiğe kapatılması

Tunceli-Pülümür karayolunun trafiğe kapatılması
Tunceli-Pülümür karayolunun trafiğe kapatılması
- Erzincan'dan Tunceli'ye giden araçlar, geri döndü

ERZİNCAN (AA) - Tunceli -Pülümür karayolunun güvenlik gerekçesiyle trafiğe kapatılması nedeniyle Erzincan'dan Tunceli'ye giden araçlar, geri dönüyor.

Alınan bilgiye göre, Tunceli Valiliğinin bu sabah saat 07.00'den itibaren Tunceli-Pülümür karayolunun trafiğe kapatılması kararı nedeniyle, Erzincan ve Tunceli'den geçip güney illerine gitmek isteyen araç sahipleri, kontrol noktasından geri döndürülüp, farklı güzergahlara yönlendiriliyor.

Bazı araç sahipleri ise alternatif güzergahların yolu çok uzattığı gerekçesiyle Erzincan'da yolun açılması için bekliyor.

Pülümür'e kadar gidip yolun kapalı olması nedeniyle Erzincan'a dönmek zorunda kalanlar arasında bulunanlardan kamyon şoförü Yaşar Aslan, "Herkes mağdur. Taksi, otobüs ve kamyonla gidenlerin hepsi, perişan bekliyorlar" dedi.

Elazığ'a gitmek üzere yola çıktığını belirten Hıdır Yıldız ise "Yapacağımız bir şey yok. Allah bu işin sonunu hayır etsin" dedi.

Tunceli Valiliğince, vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması, mevcut huzur ve güven ortamının devam ettirilmesi, emniyet ve asayişi temin etmek için ilgili mevzuat çerçevesinde alınan tedbirler kapsamında, Tunceli-Pülümür karayolunun bugün saat 07.00'den itibaren ikinci açıklamaya kadar trafiğe kapatıldığını açıklamıştı.


  ETİKETLER:

  Tunceli

  ,

  Sabah

  ,

  Bugün

  ,

  güvenlik

  ,

  emniyet

  ,

  Aslan

  ,

  yaşar