Tunceli'de 2 ilçe yolunun ulaşıma kapatılması

Tunceli'de 2 ilçe yolunun ulaşıma kapatılması
Tunceli'de 2 ilçe yolunun ulaşıma kapatılması
- Tunceli-Pülümür ile Tunceli-Ovacık karayollarının güvenlik gerekçesiyle valilik tarafından 3 gün süreyle kapatılması nedeniyle Erzincan ve Tunceli üzerinden yollarına devam etmek isteyen araçlar, Erzincan'dan geri dönmek zorunda kaldı

ERZİNCAN (AA) - Tunceli 'de, il merkezi ile Ovacık ve Pülümür ilçeleri arasındaki karayolunun güvenlik gerekçesiyle valilik kararıyla 3 gün süreyle ulaşıma kapatılması nedeniyle Erzincan ve Tunceli üzerinden yollarına devam etmek isteyen araçlar, geri dönmek zorunda kaldı.  

Tunceli Valiliğinin dün akşam aldığı kararla Tunceli-Pülümür ve Tunceli-Ovacık karayollarının trafiğe kapatılması, Erzincan ve Tunceli üzerinden Güneydoğu illerine olan ulaşımı etkiledi. 

Yasaktan haberdar olmadıkları için araçlarıyla Erzincan'dan Tunceli yönüne ilerleyen sürücüler, kapalı olan yol kesiminde sürprizle karşılaştı. Pülümür ve Ovacık yollarının kapalı olduğunu gören çoğu kamyondan oluşan araçlar, Erzincan'a geri dönmek zorunda kaldı. 

Yolun kapalı olmasından etkilenen kamyon şoförlerinden Mehmet Akbaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Pülümür'e kadar gittiğini ancak sonrasında Tunceli yolunun kapalı olduğunu öğrendiğini belirtti. 

Bu durum nedeniyle yolunun uzayacağını ve daha fazla mazot kullanacağını dile getiren Akbaş, güvenlik nedeniyle alınan bu karara uymak zorunda olduklarını ifade etti. 

Diğer bir şoför Ömer Yolcu da Tunceli üzerinden Hatay'a gitmek istediğini belirterek, yolun kapalı olması nedeniyle geri dönmek zorunda kaldığını söyledi.