Yıldırım'ın bakanlığı hemşehrilerini sevindirdi

Yıldırım'ın bakanlığı hemşehrilerini sevindirdi
Yıldırım'ın bakanlığı hemşehrilerini sevindirdi
- AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın, yeni kabinede Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak atanması, memleketi Erzincan'da sevinçle karşılandı

ERZİNCAN (AA) - Başbakan Ahmet Davutoğlu tarafından kurulan Türkiye Cumhuriyeti'nin 64. Hükümet'inde AK Parti İzmir Milletvekili Binali Yılıdırım'ın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak yer alması, memleketi Erzincan'da sevinçle karşılandı. 

Başbakan Davutoğlu'nun Çankaya Köşkü'nde 64. Hükümet'i açıkladığı basın toplantısı, Erzincan'da kahvehanelerde ilgiyle izlendi. 

Açıklanan kabine listesinde hemşehrileri Binali Yıldırım'ın Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak yer aldığını duyan Erzincanlılar, bunu sevinçle karşıladı. 

Veysel Oruçlu isimli vatandaş, Binali Yıldırım'ın kabinede yer almasından memnuniyet duyduklarını ifade ederek, "Allah sebebinden razı olsun. Biz ondan çok memnunuz. Yollardan gidip geldikçe ona devamlı dua ediyorum. Tekrar bakan olmasından dolayı çok memnun olduk" dedi.

Halil Bakan ise Yıldırım'ın yeni dönemde bakanlığa dönmesini beklediklerini dile getirerek, "Yollar üzerindeki çalışmaları kayda değer çalışmalardı. Hemşehrimizi bekliyorduk. Bütün dünyaya, Türkiye'ye böylesi lazım" ifadelerini kullandı.