"1. Ilıca Çermik Festivali"

"1. Ilıca Çermik Festivali"
"1. Ilıca Çermik Festivali"
- Aziziye Belediyesi düzenlenen festivalin kortej yürüyüşüne Eski İçişleri Bakanı Ala da katıldı - Ala: "Bizim siyasi istikrardan daha kıymetli bir değerimiz yok, siyaseten kalkınma için" - "Türkiye sizin sandıkta attığınız o imzanın yönetime yansıması nedeniyle şahsi istikrarı güçlü bir biçimde elde ettiği için ve burada aldığı iradeyle gidip Ankara'da da dimdik durduğu için, bakın böyle dünyaya mesaj verebildiği için ne yapıyor oralarda diz çökmüyor"

ERZURUM (AA) - Erzurum'da Aziziye Belediyesi tarafından düzenlenen "1. Ilıca Çermik Festivali", Eski İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın da katıldığı kortej yürüyüşüyle başladı.

Aziziye Caddesi'nden Orhan Tavlı Stadına kadar devam eden yürüyüşte, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mehteran takımı ve atlı cirit birlikleri de yer aldı.

Buradaki programda konuşan Ala, festivalin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederek, bu tür etkinliklerin artarak devam etmesi gerektiğini söyledi.

Türkiye 'nin bugün gelişmiş 20 ülkenin başkanlığını yaptığını ifade eden Ala, şöyle devam etti:

"Şimdi önümüzdeki dönemde 2023 yılı hedeflerini koyduk, orada da en gelişmiş 10 ülke arasına girmeyi hedefliyoruz. 'Yine beraber miyiz? Yine birlikte miyiz? Peki Türkiye'yi oraya taşıyacak kadrolar Erzurum için ne düşünüyor? Ilıca için ne düşünüyor? Aziziye için ne düşünüyor? Şimdi diyoruz ki 'nasıl ki Türkiye hedefimiz ilk 10 ekonomi arasına, büyük ülke arasına girmek ise Erzurum içinde, Ilıca içinde, Aziziyemiz içinde Dadaşkentle birlikte Türkiye'nin en gelişmiş illeri arasına girecek Erzurum. Bunu da yatırım üssü, hizmet üssü ticaret üssü olarak yapacağız." 

-" Ankara 'da da o iradenin gereğini yerine getiriyor"

Ala, Türkiye'nin cumhurbaşkanını sandıktan seçerek halkın ilk seçtiği cumhurbaşkanı olarak yüksek bir oyla Ankara'ya gönderdiğini belirterek, konuşmasını söyle sürdürdü:

"Gitti ve bizim değerlerimizi Birleşmiş Milletler dahil dünyanın her platformunda en iyi şekilde savunuyor mu? Evet, şimdi biz de diyoruz ki Türkiye'nin bu hedeflerini Ilıca'nın bu hedeflerini biz tabi Dadaşkentle Ilıca birlikte Aziziye'nin hedeflerini Erzurum'un bu hedeflerini gerçekleştirmek için de yine çok güçlü bir istikrar imzası atacak mıyız? Bizim siyasi istikrardan daha kıymetli bir değerimiz yok, siyaseten kalkınma için. Bakın bütün dünya şu 4-5 yıldır Avrupa Birliği, Amerika, Japonya, Fransa ve Almanya dahil hepsi ekonomik krize girdi ve sarsıntı geçirdi, öyle mi? Ama Allah'ın izniyle Türkiye sizin o sandıkta attığınız o imzanın yönetime yansıması nedeniyle şahsi istikrarı güçlü bir biçimde elde ettiği için ve burada aldığı iradeyle gidip Ankara'da da dimdik durduğu için, bakın böyle dünyaya mesaj verebildiği için ne yapıyor oralarda diz çökmüyor. Ankara'da da o iradenin gereğini yerine getiriyor. O bakımdan o kalkınmayı da biz sağlayacağız ve biz Türkiye'yi arzu ettiği yere Erzurumla, Ilıcayla ve Aziziyemizle birlikte çıkaracağız."

Ala, çocukluğunda sokaklarında hafta sonlarını geçirdiği Ilıca'ya hizmetlerin en güzelini getirmek için çalışacağını sözlerine ekledi.

Yürüyüş sırasında bir temizlik işçisi de caddede atların atıklarını temizleyerek, arkadan gelen vatandaşların basmasını engelledi.

Program, Ülkü Eyüpoğlulları ve Fettah Can tarafından verilen konserle sona erdi.

Festival 3 gün devam edecek.