1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Sekmen, mesajında,...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sekmen, mesajında, Türkiye 'deki toplumsal refah ve demokrasi yolunda, daha iyi bir çalışma yaşamı standartlarına ulaşılmasının yeni Türkiye'nin en büyük hedeflerinden birisi olduğunu belirtti.

Bu hedefin temel unsurlarından birisinin de kuşkusuz ekonominin bel kemiği işçiler olduğuna dikkati çeken Sekmen, "Tarım, hayvancılık, sanayi, turizm, inşaat, teknoloji ve birçok hizmet sektörü başta olmak üzere hayatın her alanında beyin ve gücüyle üretim ve ekonomiye katkıda bulunan işçilerimiz sayesinde, toplumumuzun gelişmişlik düzeyi  artmaktadır" ifadesini kullandı.

Başkan Sekmen, şunları kaydetti:

"Ülkemizin gelişen, değişen ve büyüyen şehirlerimizin daha kalkınmış, mutlu ve müreffeh bir hale gelmesinde emekçi kardeşlerimin ve işçilerimizin de büyük alın teri vardır. Bu vesileyle emeğin sembolü olan 1 Mayıs'ın, toplumsal ve sosyal dayanışmanın geliştirilmesine fırsat ve vesile olmasını diliyor, tüm çalışanlarımızın 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü tebrik ediyorum."