1. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Boks Turnuvası

1. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Boks Turnuvası
1. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Boks Turnuvası
- Erzurum'da düzenlenen turnuvada Türkiye takım halinde şampiyon oldu

ERZURUM (AA) - Erzurum'da 13 ülkeden 150 sporcunun katıldığı 1. Uluslararası Cumhurbaşkanlığı Boks Turnuvası tamamlandı.

Kazım Karabekir Spor Salonu'nda gerçekleştirilen turnuvada, erkeklerde 49 ile 91 ve üzeri kilolarda 10 sıklette, kadınlarda ise 51 ile 75 arasından 3 sıklette maçlar yapıldı. 

Pazar günü başlayıp  bugün sona eren maçlarda Türkiye , bayan ve erkeklerde 26 sporcunun katıldığı müsabakalarda 5 altın, 3 gümüş, 12 bronz madalya alarak takım halinde şampiyon oldu. 

Büyük erkeklerde, Türkiye'den 49 kiloda Burak Yücel, 52 kiloda Azerbaycan'dan Masud Yusifzada, 56 kiloda Ukrayna'dan Vladysjav Vyetoshhkin, 60 kiloda Türkiye'den Volkan Gökçek, 64 kiloda Türkiye'den Fatih Keleş, 69 kiloda Çin'den Bılıga Hu Rıcha, 75 kiloda Azerbaycan'dan Kamran Shaksuvarlı, 81 kiloda Ukrayna'dan Denys Solonenko, 91 kiloda Türkiye'den Seyda Keser ve +91 kiloda İngiltere 'den Frazer Clarke sıkletlerinde şampiyonluğu göğüsledi.

Büyük bayanlarda ise 51 kiloda Türkiye'den Neriman Istık, 60 kiloda İngiltere'den Cameron Chantelle ve 75 kiloda yine İngiltere'den Natasha Gale şampiyon olan sporcular oldu.

Müsabakaların ardından takım halinde şampiyon olan Türk takımına, törenle şampiyonluk kupası verildi.