10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası

10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü ve Atatürk Haftası
ERZURUM (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 76. ölüm yıl dönümü...

ERZURUM (AA) - Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen,  Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün 76. ölüm yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Türk milletinin Atatürk'ten her zaman ilham aldığını belirten Sekmen, mesajında şunları kaydetti:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, aramızdan ayrılışının 76. yıl dönümünde milletçe saygı ve özlemle anıyoruz. Atatürk'ün önderliği etrafında kenetlenen kahraman milletimiz, kendisine vurulmak istenilen esaret zincirlerini parçalamakla kalmamış, çağdaş bir devletin gereklerine de kavuşmuştur. Kahraman milletimizle yepyeni bir devlet kurarak bizlere bırakan Atatürk, fikirleri, başarıları, eserleri, ilke ve devrimleriyle, bütünleştirici yapısı ve bilimi rehber alan öngörüsüyle dünya liderleri arasında seçkin bir yer edinmiştir." 

Bir ülkenin onurunu, haysiyetini koruyarak nasıl bağımsız kalacağını, nasıl çağdaş bir Cumhuriyet haline getirilebileceğini tarihe kaydettiren Atatürk'ün, bağımsızlık mücadelesi veren diğer milletlere de yol gösterici olduğunu bildiren Sekmen, Türk milletinin, O'nun düşüncelerinden, ilke ve devrimlerinden aldığı ilhamla ilerlemesini sürdürdüğünü kaydetti.

Sekmen, mesajında, "Türk milleti ülkesini çağdaş uygarlık seviyesinin üzerine çıkarma azim ve kararlılığıyla geleceğe emin adımlarla yürümektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölüm yıl dönümünde bir kez daha rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum" ifadelerine yer verdi.