10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Yeşilyurt, mesajında, çağdaş...

ERZURUM (AA) - AK  Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yeşilyurt, mesajında, çağdaş demokrasilerde basın, yargı, yürütme ve yasamanın ardından dördüncü kuvvet olarak tanımlandığını belirtti.

Basının ve basın mensuplarının, iletişimde ve toplumun gerçeklerini öğrenmesinde en önemli araç olduğunu belirten Yeşilyurt, milletçe birlik, beraberlik, güven ve istikrarı korumak ve devam ettirmek, basın camiasının ve herkesin en önemli görevi olduğunu kaydetti.

Yeşilyurt, basın mensuplarının her konuda yapıcı, doğru ve ilkeli haberler yaparak sorumluluk bilinciyle hareket edeceklerine ve bu şekilde başarılı olacaklarını savunduğu açıklamada, şunları ifade etti:

"Bu vesilesiyle gece gündüz demeden fedakarca çalışarak, gerektiğinde hayatlarını tehlikeye atarak yaşadığımız dünyayı ayaklarımıza kadar getiren tüm ulusal ve yerel anlamda basın görevi yürüten gazeteci kardeşlerimizin bu özel günlerini kutlar, görevleri başında hayatlarını kaybeden gazetecilere de Allah'tan rahmet diliyorum."


  ETİKETLER:

  haber

  ,

  Fatih

  ,

  Gece

  ,

  Parti

  ,

  Gazeteci

  ,

  Yargı

  ,

  Birlik