10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü
ERZURUM (AA) - Erzurum'da, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolasıyla program düzenlendi.Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Atatürk Üniversitesi...

ERZURUM (AA) - Erzurum'da, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolasıyla program düzenlendi.

Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Atatürk Üniversitesi tarafından, Palandöken Dağı'ndaki bir otelde organize edilen etkinlikte, İletişim Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Yusuf Yurdigül ile Cüneyt Korkut'un hazırladığı "Albayrak" belgeselinin gösterimi yapıldı.

Sertifika töreninin ardından konferans veren gazeteci Gürkan Zengin, muhabir kavramının bir değerinin kalmadığını belirterek, gazetecilik mesleğinin temel kodlarının unutulmaması gerektiğini söyledi.

Sadece habere yönelmek gerektiğinin altını çizen Zengin, "Demokrasinin olmazsa olmaz koşullarından birisi özgür basındır. Gazete tirajları da çok düşük. 53 milyon seçmen oy kullanırken, 5 milyon toplam tiraj olması çok üzücü. İtibar sorunu yaşıyoruz" ifadesini kullandı.

Programa, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Eyüp Tavlaşoğlu, Vali Yardımcısı Haktan Gökçekuyu, AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, Doğu Anadolu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Feridun Fazıl Özsoy, Erzurum Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Selahattin Şener ve basın mensupları katıldı.