12. Kar Film Festivali hazırlıkları başladı

12. Kar Film Festivali hazırlıkları başladı
12. Kar Film Festivali hazırlıkları başladı
- Atatürk Üniversitesi tarafından düzenlenecek Kar Film Festivali için başvurular başladı

ERZURUM (AA) - Atatürk Üniversitesi tarafından düzenlenecek 12. Kar Film Festivali için hazırlıklar başladı.

Festival Komite Başkanı, Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İrfan Hıdıroğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Mart ayında başlanması planlanan festival için her yıl festivale bir yenilik kattıklarını söyledi.

Hıdıroğlu, "Uluslararası Kar Film Festivali için her yıl ayrı bir heyecanla hazırlanıyoruz. 12. Kar Film Festivali için de çalışmalarımız başladı. Ekiplerimizi kurduk, afişlerimizi hazırlıyoruz, üniversitelere duyurularımızı yapıyoruz. Kendi öğrencilerimizden seçmelerimizi yaptık" dedi.

Festivalde görev almak için öğrenciler arasında yoğun başvuru olduğunu dile getiren Hıdıroğlu, seçmelere 150 öğrencinin katıldığını söyledi.

Müracaatların yüksek oluşunun festivalinin ne kadar kabullenildiğini ortaya koyduğunu dile getiren Hıdıroğlu, şunları kaydetti:

"Bu sene daha erken başladık. Yenilik getirecek projelerimiz var. Biz her sene üstüne koyarak birtakım yeniliklerle yolumuza devam etmek istiyoruz. Öğrencilerimiz de heyecanlı. Planladığımız farklı şeyler var. Galayı değiştirmek istiyoruz. Her bölümü ilgilendirecek, medyayla ilişkili konu ve konuklarımız olacak. Buna dikkat ediyoruz. Yine bu yıl içerisinde ödül almış yönetmenlerimizi çağırmak istiyoruz."

Kar Film Festivali'nin Mart ayında yapılması planlanıyor.