12. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası

12. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası
12. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası
- Turnuva, minikler kategorisindeki müsabakalarla başladı

ERZURUM (AA) - Erzurum'da, 41 ülkeden yaklaşık 2 bin 500 sporcunun katılımıyla düzenlenen 12. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası, minikler kategorisindeki müsabakalarla başladı.

Türkiye Karate Federasyonu, Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün destekleriyle Buz Hokeyi Salonu'nda düzenlenen turnuvada, uluslararası ve kulüpler genel klasmanında ilk üç sırayı alacak ekiplere 8 bin dolar para ödülü verilecek.

Turnuvanın genel koordinatörü ve Türkiye Karate Federasyonu Karate Bölge Temsilcisi Ahmet Çelebi, gazetecilere yaptığı açıklamada, Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası'nın geçen yıl Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin desteğiyle 25 ülkenin katılımıyla sağlandığını hatırlattı.

Belediyenin devam eden desteğiyle bu yıl 41 ülkeden sporcuyla organizasyonu gerçekleştirdiklerini ifade eden Çelebi, "Müsabakalara 5 kıtadan sporcular katılacak. Yaklaşık 600 yabancı sporcu mevcut. Diğer 2 bin sporcu da ülkemizin çeşitli illerinden geliyor. Bu organizasyon ilimize, ülkemize faydalı olacak bir organizasyon" dedi.

 

- "Erzurum, spor faaliyetlerinde örnek il"

Türkiye Karate Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Cesur Kılıç ise turnuvanın federasyon için önemli olduğunu belirtti.

Ülkenin farklı kentlerinde yapılan spor faaliyetlerinde Erzurum'un örnek il olduğunu dile getiren Kılıç, şunları kaydetti:

"Erzurum gibi bir Dadaş diyarında güzel insanların kaynaşarak, barış içerisinde geleceğe hazırlanması bizim için bir onur. Yıllardır Türkiye'nin her yerinde yaptığımız faaliyetler içerisinde Erzurum örnek. Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen'in kente büyük katkıları olduğunu düşünüyorum. Bu anlamda organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bugün en az 2 bin 500 kişinin katıldığı bir faaliyet. Bu organizasyon, Türkiye'nin, devletimizin her daim var olduğunu ve güzelliklerinin devam edeceğinin bir kanıtıdır."