18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü

18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü
ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.Çanakkale...

ERZURUM (AA) - AK  Parti  Erzurum Milletvekili Muhyettin Aksak, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Çanakkale Zaferinin Türk milleti için dönüm noktası olduğunu belirten Aksak, Çanakkale'nin göğsünde imanı ile cepheye koşan liseli, üniversiteli öğrencilerin, henüz bıyıkları terlememiş 15'lik körpe fidanların, dünyanın en gelişmiş teçhizatlarıyla donatılmış ordularını, boğazın soğuk sularına gömerek, tarihi kanlarıyla yazdıkları cephenin adı olduğunu bildirdi.

Aksak, mesajına şöyle devam etti:

"Birinci Dünya Savaşı'nın en büyük cephesi olan Çanakkale'de kazanılan bu zafer, tüm dünyayı etkilemiş, hem savaşın hem de tarihin seyrini değiştirmiştir. Çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin yokluk ve imkansızlıklara rağmen vatanını, milletini ve mukaddesatını canı pahasına savunduğu bir kahramanlık destanı olarak tüm dünyanın belleğine kazınmıştır. Erzurum'un, Gazze'nin, Kudüs'ün, Şam'ın, Yemen'in, Bağdat'ın ve bütün Anadolu 'dan 253 bin vatan evladının iman ile ölüme yürüyüp, şehadet şerbeti içerek düşmana geçit vermeyerek kazandıkları zaferin 100. yılını idrak ediyoruz. Bu cennet vatanı bizlere emanet etmek için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin ruhlarına Fatihalar hediye ediyor, Allah'tan rahmet diliyorum."