19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
ERZURUM (AA) - Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Altıparmak,...

ERZURUM (AA) - Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma Gençlik Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Altıparmak, mesajında  Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşuna giden yolda, ilk ve en anlamlı adımı oluşturan, Ulu Önder  Mustafa Kemal Atatürk 'ün, 19 Mayıs 1919'da Samsun'a çıkarak, Yüce Türk milletinin sonsuza kadar bağımsızlığı için, kurtuluş meşalesini ateşlediği tarihin 96. yıl dönümünün kutlandığını belirtti.

Bugünün, "Gençlik ve Spor Bayramı" olarak kutlanmasının ülkenin geleceği olan gençlerle bütünleşilmesi ve onlarla aynı coşkuyu paylaşarak, geleceğe daha umutla bakılmasını da sağladığını ifade eden Altıparmak, şunları kaydetti:

"Bilgi çağı nitelendirilen çağımızda, ülke kalkınmasını sağlayacak olan gençlerimizin, modern çağın gereklerine uygun olarak yetiştirilmesi için, bugünün yetişkinlerine düşen görev ve sorumlulukların bilincindeyiz. Gençlerimiz geleceğe emin adımlarla ilerlerken, toplumumuzu derinden etkileyen tüm olumsuzluklardan uzak durmaları, böylece ailesine ve ülkesine yararlı bireyler olarak yetişmeleri gerekmektedir. Türk Milleti'nin tüm bireyleri, bu konuda gençlerimize güvenerek, geleceğe umutla bakmaktadır. Bu duygularla, tüm Erzurum halkının, ilimizde tatillerini geçirmekte olan konuklarımızın ve ülkemizin geleceği olan gençlerimizin, '19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı ve Gençlik Haftasını içtenlikle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum."