19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Sekmen, güçlü ve lider bir Türkiye için atılmış ilk adımın 96. yıl dönümünün kutlandığını ifade etti.

19 Mayıs'ın, aziz milletin geçmişten geleceğe uzanan tarihi yolculuğunda yeniden şahlanışının, kendisine vurulmak istenen esaret zincirlerini kırdığı günün simgesi olduğunu belirten Sekmen, şunları kaydetti:

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün 19 Mayıs 1919 günü Samsun'da yaktığı özgürlük ateşi, tüm Anadolu'ya yayılmış, devleti, savunması, ekonomisi ve her şeyiyle çöktüğü sanılan milletimiz, kendi küllerinden yeniden doğmuştur. Atatürk'ün Samsun'da yaktığı bağımsızlık meşalesi, çaresizlik içerisindeki aziz milletimizin umutlarını yeniden canlandırarak aydınlığa ulaşmamıza vesile olmuştur. Bu tarihten sonra bağımsızlık mücadelesi vatan topraklarının her bir sathına dalga dalga yayılmıştır. Bu değerli emaneti yaşatmak ve sonsuza kadar korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak gençlerimizin sorumluluğundadır. Türkiye Cumhuriyeti; gençlere emanettir ve onların omuzlarında yükselecektir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere vatanımızın bağımsızlığı ve bütünlüğü uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gençlerimiz başta olmak üzere tüm vatandaşlarımızın Gençlik ve Spor Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyorum."