19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı
ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.Yeşilyurt,...

ERZURUM (AA) - AK Parti Erzurum İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, 19 Mayıs Atatürk 'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yeşilyurt, mesajında, 19 Mayıs 1919 gününün, bir milletin şahlanışının ve bağımsızlığa giden yolda tüm varlığını ortaya koyuşunun destanı olarak tarihe geçtiğini belirtti.

Türkiye Cumhuriyeti'nin temellerinin atıldığı bu sürecin, asırlar boyunca hür ve bağımsız yaşamış bir milletin esarete karşı verdiği yılmaz bir mücadelenin adı olduğunun altını çizen Yeşilyurt, milletin hürriyet ve bağımsızlığını ilelebet muhafaza ve müdafaa edecek olanların kesinlikle Türk gençliği olacağını kaydetti.

Yeşilyurt, mesajında şunlara yer verdi:

"Sevgili gençler, milletimiz bugünleri elde edebilmek adına geçmişte bin bir türlü zorluk, yokluk ve yoksulluk çekti. Bu mukaddes topraklar düşman esareti altına girmesin diye on binlerce şehit verildi. Şühedanın kanlarıyla yoğrulan bu topraklar, şüphesiz sizlere bırakılan bir emanettir. Sizin kesinlikle şaşmayacak bir tek hedefiniz olmalıdır ve bu hedefiniz ise Türkiye Cumhuriyeti'ni çağdaş, müreffeh ve muasır medeniyetler seviyesine ulaştırmaktır. Dünün gençleri olan bizler bugün Türkiye'nin gelişip kalkınabilmesi ve dünyada küresel bir güç haline gelebilmesi adına verilen bir mücadelenin gönül erliğini yürütüyoruz. Bu mücadele hep devam edeceğinden emanetin sahibi yarın sizler olacaksınız. Sizler, bu mukaddes emanetin şuuru ve bilinciyle inşallah her türlü sorunu aşacak ve Türkiye'yi aydınlık yarınlara taşıyacak güçtesiniz. Her birinizi alnınızdan öpüyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, vatanın bağımsızlığı uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum."