2. Uluslararası Türkiye Sağlık Mezunları Kurultayı

2. Uluslararası Türkiye Sağlık Mezunları Kurultayı
2. Uluslararası Türkiye Sağlık Mezunları Kurultayı
ERZURUM (AA) - Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, sağlık turizmi kapsamında, 2. Uluslararası...

ERZURUM (AA) - Erzurum Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi, sağlık turizmi kapsamında, 2. Uluslararası Türkiye Sağlık Mezunları Kurultayı'na katıldı.

Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Fazlı Erdoğan, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye'den mezun olmuş; yabancı hekim, eczacı ve diğer sağlık meslek mensuplarını bir araya getiren Türkiye Sağlık Mezunları Kurultayı'nın ikincisinin İstanbul 'da düzenlendiğini belirtti.

Türkiye'den sağlık alanında mezun olmuş ve dünyanın farklı ülkelerinde mesleklerini sürdüren, 3 bin 500 yabancı hekim ve diğer sağlık meslek mensuplarına karşılıklı bilgi alışverişinde bulunma imkanı sağlayan kurultayda, sağlık turizmi alanında önemli işbirliklerinin de adımlarının atıldığını ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:

"Uluslararası ilişkilerdeki gelişmeler tarihi geçmişimiz, coğrafi konumuz her alanda bölgemize yakın ülkelerle iş birliği yapmamızı kaçınılmaz kılmaktadır. Sağlıkta Dönüşüm Programı ile son yıllarda kazandığımız tecrübeyi başta tarihi ve kültürel bağlarımız bulunan ülkeler olmak üzere Dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen kurultay katılımcıları ile paylaşıp ilimize sağlık hizmetleri kapsamında kazandırmaya devam edeceğiz."

Erdoğan, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin standını başta Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu olmak üzere Kosova, Makedonya, Tanzanya, Kenya sağlık bakanları ve sağlık bakanlığı üst düzey yöneticilerinin ziyaret ettiğini belirtti.