2015 genel seçimlerine doğru

2015 genel seçimlerine doğru
2015 genel seçimlerine doğru
- İşadamı Mete, AK Parti'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı

ERZURUM (AA) - İşadamı Ali Mete, 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde, AK Parti 'den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Mete, bir restoranda düzenlediği basın toplantısında, 1972 yılında Pazaryolu'na bağlı Bayındır köyünde doğduğunu, ilkokulundan mezun olduktan sonra, Fatih İsmail Ağa Kuran Kursunda hafızlık eğitimi aldığını söyledi.

Orta okul ve liseyi imam hatip okullarında okuduğunu, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesinden mezun olduğunu anlatan Mete, lise okuduğu yıllarda Refah Partisi Gençlik Kollarında aktif görev yürüttüğünü belirtti.

Mete, şöyle konuştu:

"Erzurum Milli Gençlik Vakfı Ortaokullar Sorumlusu olarak görev yaptım. 1993 yılında Refah Partisi İstanbul İl Başkanlığında çalışmaya başladım. Dönemin İstanbul İl Başkanı Recep Tayyip Erdoğan 'ın, Özel Kalem Biriminde görev aldım. Erdoğan'ın belediye başkanlığı döneminde de birlikte çalıştık. İstanbul'da çeşitli sosyal sorumluluk projelerinde de çalıştım. 7 Haziran 2015 genel seçimlerinde AK Parti'den Erzurum milletvekili aday adayı oldum. Erzurum'u 2014 yerel seçimleri öncesinde, Mehmet Sekmen'in çalışmaları sırasında yakından tanıdım. Bu şehre vefa borcum var. Şehrim ve hemşehrilerim için güzel işler yapmak istiyorum."