23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı
ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.Sekmen,...

ERZURUM (AA) - Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Sekmen, mesajında, Gazi  Mustafa Kemal Atatürk 'ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan'ın tek evrensel bayram olma özelliği taşıdığını belirterek, bunun  Türkiye Cumhuriyeti'nin, çocukların ve gençlerin omuzlarında yükseleceğine olan güçlü inancın ifadesi olduğunu kaydetti.

Çocukların sevgiyle büyüyen çiçekler olduğunu bildiren Sekmen, çocukların gülen yüzlerinin, sevinç içerisinde parlayan gözlerinin ve her zaman sevgiye gereksinim duyan sıcacık yüreklerinin toplumun ortak umudu olduğunu ifade etti.

Türkiye'nin müreffeh ve mutlu yarınlarını müjdeleyen çocukların, güzel bir ortamda sağlıklı, eğitimli ve özgür bireyler olarak yetişmeleri gerektiğinin altını çizen Sekmen, çocukların hiçbir sıkıntı çekmeden hayatlarını sürdürmelerinin en büyük arzusu olduğunu vurguladı.

Sekmen, şöyle devam etti:

"Türkiye Cumhuriyeti'ni kuranlar, milli iradenin doğduğu bugünü sevgili çocuklara armağan ederek onlara olan güvenlerini göstermişlerdir. Bizler de yarınımızın teminatı olan çocuklarımıza güveniyoruz. Onların daha demokratik, daha zengin, çağdaş ve uygar bir ülkede yaşamaları için çaba gösteriyoruz. Hedefimiz; çocuklarımız ve gençlerimizi, toplumunun ve dünyanın doğrularından haberdar olan, hayatın güçlükleriyle baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli bireyler olarak yetiştirebilmektir. Bu duygu ve düşüncelerle, geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, yavrularımıza sevgilerimi sunuyorum."