24 Kasım Öğretmenler Günü

24 Kasım Öğretmenler Günü
24 Kasım Öğretmenler Günü
- Erzurum Valisi Altıparmak ile Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı

ERZURUM (AA) - Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak ile Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutladı. 

Altıparmak, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, ülkenin geleceği ve umudu çocukları geleceğe hazırlayan öğretmenlerin, günlerini kutladığını ifade etti. 

Bu özel günün, tüm öğretmenlere, eğitim camiasına ve yurttaşlara kutlu olması dileklerinde bulunan Altıparmak, mesajında, şunları kaydetti:

"Öğretmenlerimize hak ettikleri önemin ve değerin verilmesi gerekmektedir. Türk toplumunda, öğretmen hakkı, ana-baba hakkıyla bir tutulmuş ve kutsal sayılmıştır. Çünkü öğrencilerini geleceğe hazırlayan öğretmen, öğrencilerinin gözünde ana ve baba kadar değerlidir, kutsaldır. Bu vesileyle, başta Başöğretmenimiz Atatürk olmak üzere, bugün aramızda bulunmayan tüm öğretmenlerimizi rahmetle ve minnetle anıyor, tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü'nü, içtenlikle kutluyor ve aile bireyleriyle birlikte, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam diliyorum."

- Büyükşehir Belediye Başkanı Sekmen'in mesajı

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkamı Sekmen de bilginin kaynağı olan öğretmenlerin toplumun aynası olduğunu dile getirdi.  

Öğretmenlik mesleğinin eğitim ve kültür tarihi açısından çok müstesna bir yerinin bulunduğunu belirten Sekmen, şunları ifade etti: 

"Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, çağdaş ve demokratik bir toplum oluşturmak adına en büyük sorumluluğu kuşkusuz öğretmenlere yüklemiştir. Vazifelerini en iyi şekilde icra eden öğretmenlerimiz, bugün sahip olmaktan gurur duyduğumuz, maddi ve manevi her anlamda en büyük zenginliğimiz olan yeni nesilleri yetiştirmektedirler. Bu nesillerin önderliğinde yoluna devam eden Yeni Türkiyemiz, dünyanın parmakla gösterilen sayılı devletleri arasında yerini almış durumdadır. Öğretmenlerimizin, geleceğimizin güvencesi olduğu gerçeğini bir an olsun aklımızdan çıkartmamalıyız. Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü'nü kutluyor, eğitim neferlerimize selam ve sevgilerimi iletiyorum."