29 Ekim Cumhuriyet Bayramı

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı
- 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları, çelenk sunma törenleriyle başladı

ERZURUM (AA) - Erzurum, Ardahan, Erzincan ve Kars'ta Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluşunun 92. yıl dönümü kutlamaları, çelenk sunma törenleriyle başladı. 

Erzurum'da 29 Ekim Cumhuriyet bayramı dolayısıyla Havuzbaşı'ndaki Atatürk Anıtı önünde tören düzenlendi. 

Törende, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, Garnizon ve 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen tarafından anıta çelenk sunularak, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

- Ardahan  

Ardahan'da da Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Valilik önünde tören düzenlendi. 

Ardahan Hükümet Konağı önündeki törende, Vali Ahmet Deniz, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Osman Yeşilöz ve Belediye Başkanı Faruk Köksoy tarafından Atatürk Anıtı'na çelenkler sunuldu.

Törende daha sonra saygı duruşunda bulunularak, İstiklal Marşı okundu. 

- Erzincan 

Erzincan'da da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında, Erzincan Belediyesi önünde tören düzenlendi. 

Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 3. Ordu Kurmay Başkanı ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Selçuk Bayraktaroğlu'nun katıldığı törende, anıta çelenk sunularak saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

Törene, AK Parti Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, CHP Erzincan Milletvekili Erdoğan Özyalçın, Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı Hüsnü Aldemir ile kurum müdürleri ile siyasi parti temsilcileri de katıldı. 

- Kars

Kars'ta, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Hükümet Konağı önünde tören düzenlendi. 

Törende, Kars Valisi Günay Özdemir, Garnizon ve 14. Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Ali Avcı, Belediye Başkanı Murtaza Karaçanta, Atatürk Anıtı'na çelenk sundu. 

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşının okunmasının ardından sona erdi.