30 Ağustos Zafer Bayramı

30 Ağustos Zafer Bayramı
30 Ağustos Zafer Bayramı
ERZURUM (AA) - AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.Yeşilyurt, mesajında,...

ERZURUM (AA) - AK Parti İl Başkanı Fatih Yeşilyurt, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93. yıldönümü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Yeşilyurt, mesajında, şanlı Türk Milleti'nin özgürlüğünü muhafaza uğruna verdiği mücadele sonrasında kazanılan büyük zaferin yıldönümünü idrak etmenin mutluluğunu yaşadığını belirtti.

Zafer Bayramı'nın onurlu bir direnişin ve bağımsızlığın dünyaya kabul ettirdiği gün olduğunu ifade eden Yeşilyurt, şunları kaydetti:

"Bu şanlı zafer, milli birlik ve beraberliğimize, kardeşliğimize zarar vermeye çalışan şer odaklarına karşı da bir ve bütün olduğumuzun en somut nişanelerinden biridir. Bizler AK Parti kadroları olarak atalarımızın bizlere vatan kıldıkları bu toprakları, Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün gösterdiği muasır medeniyetler seviyesinin ötesine taşımak ve gözde bir yaşam alanı haline dönüştürmek için gayret sarf ederek, barışı ve huzuru bu kadim coğrafyada hakim kılmak için var gücümüzle çalışıyoruz."

Yeşilyurt, bu vesileyle Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, kahraman şehitleri ve gazileri minnet ve şükranla anarak, tüm halkın 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladığını aktardı.